ARCHIWUM:ARCHIWUM - ROK 2010

WIGILIA W WTZ 22 XII
W radosnej atmosferze upłynęła nam Wigilia warsztatowa.

KOLĘDY DLA DUCHA
18 grudnia grupa podopiecznych wraz z opiekunami uczestniczyła w koncercie kolęd.

ANDRZEJKI 29 LISTOPADA 2010 ROKU
Dyskoteka andrzejkowa obfitowała w mnóstwo wróżb i konkursów.

URZĄD MARSZAŁKOWSKI
Już po raz kolejny w dniu 6 grudnia 2010 roku wystawialiśmy nasze wyroby w Toruniu.

WYPRAWY LITERACKIE
18 listopada 2010 roku odbyła się VIII Edycja Powiatowego Konkursu „Wyprawy literackie” dla Osób Niepełnosprawnych organizowana przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną im. Witalisa Szlachcikowskiego w Wąbrzeźnie.

SAKROSONG
Nasza koleżanka Anna Mrowiec i kolega Przemysław Marciniszyn brali udział X Ogólnopolskim Festiwalu Pieśni Religijnej.

PODSUMOWANIE IMPREZ SPORTOWO REKREACYJNYCH
W ramach projektu „Rywalizacja, Integracja - Imprezy Sportowo Rekreacyjne dla Osób Niepełnosprawnych”

ROK CHOPINA
Historia życia, najpiękniejsze utwory skomponowane przez Fryderyka Chopina .

LAUREACI
Pani Kierownik Marta Kowaliszyn w imieniu pani dyrektor Oddziału Kujawsko – Pomorskiego Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w Toruniu wręczyła dyplomy i nagrody.

STRZAŁ W DZIESIĄTKĘ 14.09.2010
Już po raz drugi byliśmy organizatorami imprezy sportowo – rekreacyjnej, która odbyła się w kręgielni „Mango”.

„SPARTAKIADA”
3 września 2010 odbyła się VI Spartakiada Osób Niepełnosprawnych i Przyjaciół zorganizowana przez Stowarzyszenie Przyjaciół Os. Niepełnosprawnych ”TO - MY” Warsztat Terapii Zajęciowej w Grudziądzu.

NADMORSKA WYPRAWA WARSZTATOWICZÓW
Drodzy Czytelnicy, niedawno bo w dniach 08 – 11.06.2010 roku 37-osobobwa grupa niepełnosprawnych uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej w Wąbrzeźnie wraz z terapeutami wybrała się na wycieczkę turystyczno – krajoznawczą, której głównym celem było zwiedzanie trzech miejscowości: Szymbarku, Dębek i Helu.

SPOTKANIE „PRZYJACIÓŁ FUNDACJI DUCHA”
Warsztat Terapii Zajęciowej to wyjątkowe miejsce gdzie, my osoby niepełnosprawne mamy możliwość uczestniczenia w zajęciach terapeutyczno – rehabilitacyjnych, które pozwalają nam rozwijać swoje zainteresowania i zdolności. Podczas codziennych zajęć instruktorzy przystosowują nas do samodzielnego życia w ”normalnym świecie”, organizując imprezy okolicznościowe, turnusy rehabilitacyjne, wycieczki turystyczno - krajoznawcze i spotkania integracyjne.

ŚWIĘTO MAM W WTZ
Mama – wszyscy wiemy ile w tym jednym słowie kryje się serdeczności, z nim związane są wspomnienia z najwcześniejszego dzieciństwa, nasze pierwsze radości i troski, marzenia i tęsknoty. Każdy z nas w swoim sercu chowa wdzięczność za to, że dała nam największy i najcenniejszy skarb – życie. Tylko mama potrafi cieszyć się z najdrobniejszego naszego sukcesu. Ona jedna za swój wysiłek i poświęcenie włożone w nasze wychowanie nie oczekuje żądnej zapłaty. W ten majowy dzień – podziękujemy jej za wszystko.

WODNE ZMAGANIA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Przyjazna atmosfera, możliwość spotkania się z osobami niepełnosprawnymi z innymi miejscowości i zdrowa aktywna rywalizacja podczas konkurencji sprawnościowych, które nie sprawiały zawodnikom żadnych trudności, a wręcz przeciwnie dały im dużą satysfakcję czego dowodem jest to, że z uśmiechami na twarzach przyjeżdżają do Wąbrzeźna na coroczne spotkania.

WARSZTAT TERAPII ZAJĘCIOWEJ SKŁADA HOŁD OFIAROM SMOLEŃSKIEJ KATASTROFY
W dniu 12 kwietnia 2010 roku ok. godz. 9.00 zebraliśmy się wszyscy (uczestnicy i pracownicy WTZ) w sali gimnastycznej naszego warsztatu i minutą ciszy uczciliśmy pamięć ofiar katastrofy pod Smoleńskiem. Później poszliśmy do kościoła p.w. Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Wąbrzeźnie, gdzie przy grocie Matki Bożej z Lurdes modliliśmy się w intencji tych osób oraz złożyliśmy kwiaty i zapaliliśmy znicze.

WIELKANOC ŚWIĘTO ZMARTWYCHWSTANIA
Wielkanoc to najważniejsze święto kojarzy się nam przede wszystkim z Męczeńską Śmiercią Jezusa Chrystusa, który jak ”ofiarny baranek” oddał swoje życie za ludzi, by następnie Zmartwychwstać i odnieść zwycięstwo nad złem, grzechem i śmiercią..

„MAGICZNY ZIMOWY SEN”
Na początku marca Wąbrzeskie Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Specjalnej Troski zrealizowało projekt pod nazwą „Zimowo – wiosenne spotkania z kulturą i sztuką”. Uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej zaprezentowali przedstawienie pt. „Sen” i wystawę malarstwa Mariusza Grzemskiego i Krzysztofa Porębskiego.

„DLA WSZYSTKICH KOBIET KWIATY I ŻYCZENIA”
My mężczyźni uważamy, że każda okazja jest dobra do tego, aby sprawić radość ukochanej kobiecie. Wystarczy powiedzieć komplement lub podarować bukiet ulubionych kwiatów, a wszystko uzupełnić szczerymi życzeniami.

ŚWIATOWY DZIEŃ CHOREGO
Światowy Dzień Chorego został ustanowiony przez Papieża Jana Pawła II w dniu 13 maja 1992 roku. Święto to obchodzone jest corocznie w Kościele katolickim 11 lutego, kiedy to wspomina się rocznicę objawień Maryi z Lourdes.

WĄBRZESKI WARSZTAT MA JUŻ 10 LAT
„Tu jest nasze miejsce, tu mamy swój ciasny, ale własny kąt, tu jest nasze miejsce tu jest nasz dom”.

 

 

<