ARCHIWUM:ARCHIWUM - ROK 2008

NIESPODZIEWANY GOŚĆ
W październikowy poranek do warsztatów zawitał niespodziewany gość. Była to ciemnoskóra kobieta pochodząca z Nigerii, zamieszkała w Toronto. Felicja Bright – Ojewe zaangażowana w fundację „Feuro pejs” na rzecz dzieci z Nigerii

KONKURS LITERACKI
29.10.2008r. w WDK odbyło się uroczyste podsumowanie VI edycji Powiatowego Konkursu dla Osób Niepełnosprawnych „ O złoty kałamarz” i „Złote usta”. Z naszego WTZ w konkursie literackim brali udział: Krzysztof Adamczyk oraz Przemysław Raciborski, natomiast w konkursie recytatorskim uczestniczyli : Maciej Bartkowski, Anna Jabłońska, Mariusz Lewandowski, Anna Kałczyńska, Monika Rzepecka i Adam Tarsa.

Wizyta duszpasterska w Warsztacie Terapii Zajęciowej
22 września nasze warsztaty odwiedził bardzo szczególny gość, a był to ksiądz biskup pomocniczy Diecezji Toruńskiej - Józef Szamocki wraz ze swoim sekretarzem. Towarzyszyli im dziekan dekanatu wąbrzeskiego – proboszcz parafii Matki Bożej Królowej Polski – ks. Kazimierz Śmigecki i ks.

Wycieczka do Biskupina
15 września podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej wraz z opiekunami, uczestniczyli w wycieczce autokarowej do Biskupina. W tym to właśnie dniu był obchodzony dzień kultury japońskiej. Organizatorzy przygotowali szereg imprez związanych właśnie z krajem kwitnącej wiśni i nie tylko.

Dożynki w Płużnicy
DOŻYNKI - największe w roku święto gospodarskie rolników . To święto poświęcone tegorocznym plonom. W tym roku w naszym rejonie Powiatowe Dożynki odbyły się w Płużnicy.

Urodziny Tary
10 lipca w naszej palcówce odbyło się przedstawienie z okazji czwartej rocznicy pobytu konia (Tary) w WSPDZST. W przedstawieniu wzięli udział podopieczni WTZ uczestniczący w hipoterapii oraz terapii przez kontakt z koniem.

Wycieczka WTZ
W tym roku w dniach 17 – 20 czerwca odbyła się wycieczka krajoznawcza trasą Międzyzdroje - świnoujście Berlin – Szczecin.

Gość specjalny z Niemiec
W dniach od 6 do 11.06.2008 w Wąbrzeźnie przebywali zaproszeni goście z niemieckiej zaprzyjaźnionej miejscowości Syke.

Piknik w WTZ
W niedzielę 8 czerwca 2008 roku spotkała nas kolejna niespodzianka przygotowana przez Wąbrzeskie Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Specjalnej Troski i Warsztat Terapii Zajęciowej w Wąbrzeźnie. W tym wyjątkowym dniu zostaliśmy zaproszeni na piknik, który rozpoczął się o godzinie 1000 i miał miejsce na świeżym powietrzu na terenie WTZ.

Spotkanie po latach
W 2008nym roku w Polsce obył się program NetCorps który zorganizował międzynarodową wymianę młodzieży. Uczestnikami tego programu byli wolontariusze pochodzący z Kanady, Ukrainy i Polski.

Dzień Matki w WTZ
Mama to osoba, która całe swoje życie poświęca na wychowanie swoich dzieci. Dzielnie pomaga nam przejść przez trudny okres dojrzewania i zawsze dba o to, żeby niczego nam nie brakowało. To najlepsza przyjaciółka, powierniczka naszych sekretów, kiedy jesteśmy jeszcze mali, to osoba z której rad korzystamy.

Majowy Spacer
Korzystając z ładnej słonecznej pogody Uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej wraz z terapeutami postanowili odwiedzić Kręgielnie Mango.

Wizyta w Filharmonii
W poniedziałek 5 maja 2008 roku pięcioosobowa grupa uczestników z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Wąbrzeźnie wraz z Kierownikiem Panią Martą Kowaliszyn i opiekunem Panią Justyną Wiśniewską wybrali się do Bydgoszczy na obchody Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.

Fundacja Ducha
W czwartek 24 kwietnia 2008 roku grupa podopiecznych naszego Warsztatu Terapii Zajęciowej w Wąbrzeźnie wraz z instruktorami tradycyjnie jak co roku została zaproszona do Fundacji Ducha w Toruniu na mszę świętą polową.

Radosny Plusk
W środę 16 kwietnia 2008 roku Wąbrzeskie Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Specjalnej Troski i Warsztat Terapii Zajęciowej w Wąbrzeźnie już po raz trzeci na wąbrzeskiej pływalni zorganizował imprezę sportowo – rekreacyjną pod nazwą. ”Radosny Plusk”.

Wiosenna dyskoteka w WTZ
Rada Uczestników działająca w Warsztacie Terapii Zajęciowej postanowiła zorganizować pierwszą wiosenną dyskotekę, w której udział wzięli wszyscy uczestnicy wraz z opiekunami.

Goście z Litwy w WTZ
Dnia 11 kwietnia 2008 do naszego warsztatu przybyli gości z Litwy, którzy zaproszeni zostali przez Gminę Płużnica.

Wielkanoc w WTZ
Z okazji Świąt Wielkanocnych nasz Warsztat Terapii Zajęciowej tradycyjnie przygotowuje prace tematycznie związane z tym okresem, które jak co roku zaprezentujemy podczas różnych kiermaszy, wystaw świątecznych.

Dzień Kobiet
Tradycyjnie 8 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kobiet. Jeszcze jakiś czas temu było to święto państwowe, obchodzone w całym kraju. Dziś do tego święta podchodzi się z większą rezerwą. Jednak nie zależnie od historii nie brakuje mężczyzn, którzy pamiętają, że Dzień Kobiet to okazja do okazania szacunku wszystkim paniom.

Kręgielnia MANGO - wywiad
Z początkiem roku redakcja gazetki To i Owo o Warsztacie Terapii Zajęciowej w Wąbrzeźnie postanowiła przeprowadzić rozmowę z Kierownikiem naszej placówki Panią Martą Kowaliszyn.

VIII urodziny WTZ
W piątek 1 lutego Warsztat Terapii Zajęciowej w Wąbrzeźnie obchodził ósmą rocznicę swojej działalności.